Loading...
Benefity vody v kocke 2018-10-09T11:55:22+00:00

BENEFITY VODY V KOCKE

Úvod / Benefity vody v kocke

Naturálny antioxidant

Záporná hodnota ORP poukazuje na alkalickú vodu, ktorá obsahuje voľné elektróny, teda elektróny, ktoré možno niekde darovať. Tento proces je veľmi účinný pri eliminovaní značne škodlivých voľných radikálov. Voľné radikály sú molekuly, ktorým chýba jeden elektrón a sú tvorené v tele pri normálnych metabolických procesoch. Isté množstvo voľných radikálov v ľudskom tele je prospešné, nakoľko chránia telo pred vírusmi, baktériami a ničia degenerujúce oslabené bunky. Problém nastáva až vtedy, keď sa voľné radikály tvoria v nadbytku. Aby voľné radikály mohli získali chýbajúce elektróny, tak musia neustále napádať štruktúry zdravých buniek. Narúšajú tým jednotlivé bunky, orgány a ich správne fungovanie. Môžu nastať nekontrolované reakcie, ktoré budú podporovať chorobný stav. Tieto reakcie sú dôsledkom vážnych ochorení, vrátane onkologických ochorení. Pitím zásaditej ionizovanej vody sa do tela dostáva postačujúce množstvo voľných elektrónov, ktoré sa viažu na putujúce voľné radikály. Vzhľadom k antioxidačným vlastnostiam alkalickej vody sú bunky chránené a tým sa posilňuje imunitný systém a celkove celý organizmus.

Zásadité telo

Zásadité pH v rozmedzí 8,5 – 9,5 je pre telo a jeho vnútorné orgány významnou pomocou. Telo aj krv novorodenca má po narodení pH 7,45 teda zásadité. Vývojom organizmu, kyslými stravovacími návykmi, stresom a podobne, zásaditosť krvi a tela postupne klesá. Kumulácia kyslých metabolitov telo prekysľuje a tým sa riziko ochorení zvyšuje. Keďže zásadité látky potrebné na odkysľovanie si telo nedokáže vytvoriť, tak ich musíme dopĺňať len vo forme potravy a tekutín. Zásaditá teda živá voda je ľahko absorbovaná pri neutralizácii kyslých metabolitov, pretože obsahuje ióny alkalických prvkov ako vápnik, horčík, draslík a sodík. Telo ich prijme najlepšie v ionizovanej forme a preto pri ich požití sa do tela dostáva akýsi “koktail” zásaditých iónov, ktorý v tele udržuje potrebné alkalické pH.

Rýchle a priame vstrebanie

Jednotlivé molekuly vody sa vzájomne zoskupujú a vytvárajú takzvané „klastre“. Zásaditá ionizovaná mikro-klastrovaná voda vytvára menšie zoskupenia molekúl na klaster, pričom bežná voda vytvára väčšie zoskupenia molekúl na klaster. Preto táto mikro-klastrovaná voda okamžite prechádza cez mikroskopické póry bunkových membrán a tým je hneď zapojená do metabolických procesov. Ľahko prechádza aj do ostatných tkanív, kde odstraňuje nahromadené toxíny v črevách. Dokonca rozpúšťa toxíny v bežne nedostupných miestach bunky, čím ju čistí, efektívne neutralizuje a skvapalňuje nahromadený odpad v bunkách a celom tele. Tento odpad sa následne ľahko odstráni z tkanív do krvi a potom sa obličkami vylúči vo forme moču von z tela.

Správna hustota krvi

Povrchové napätie zásaditej ionizovanej vody je takmer dvakrát nižšie ako je pri bežnej vode a blíži sa povrchovému napätiu ľudskej krvi. To znamená, že zásaditá voda je redšia. Krv obsahuje približne 83% vody a teda je ľahké si uvedomiť, že ak máme dostatočný prísun alkalickej vody, krv bude prirodzene redšia a zdravšia. Je to veľmi dôležitý fakt, pretože telo krv zväčša zahusťuje a tým je krvný obeh náročnejší a pomalší, čo je spojené aj s rizikom vzniku krvný zrazenín – trombov.

Dostatok kyslíka

V alkalickej ionizovanej vode prevažujú záporné hydroxidové anióny (OH), sú to vlastne atómy kyslíka medzi molekulami vody. Preto pitie alkalickej vody udržuje v tele potrebný kyslík a kde je kyslík, tam je život. Od dostatočného množstva kyslíka závisia do značnej miery metabolické procesy. Dôležité je vedieť, že rakovina sa vyvíja v prostredí, kde je nedostatočný metabolizmus kyslíka a zvýšené kyslé prostredie. V posledných rokov prekvapil svet zaujímavý ukazovateľ zdravia obyvateľov Japonska a Južnej Kórey. V týchto krajinách je silne preferované zavádzanie moderných bio-ukazovateľov zlepšenia kvality vody a technologických postupov na jej skvalitnenie a úpravu. V Japonsku každodenne pije alkalickú ionizovanú vodu každá štvrtá rodina. Každým rokom sa táto skupina užívateľov výrazne rozrastá. Japonsko a tiež Južná Kórea držia prvenstvo v počte nemocníc, kde sa namiesto rôznych liekov ako aj antibiotík, používa pravé táto živá voda pre jej nenahraditeľné liečivé vlastnosti.